Заявка в агентство
Контактные телефоны

+38/067/302-07-15
+38/066/560-56-78

Код: 
Найти
объект операция новые все
Квартира продажа аренда 0
0
68
57
Дом продажа аренда 0
0
13
17
Участок продажа аренда 0
0
55
0
Коммер-ческая продажа аренда 0
0
19
14

Продам участок с. Гореничи

Продам помещение ЖК "Ирпенские Липки"

Продам 3-х комнатную квартиру на Отрадном


  Чи повинна операція з нерухомим майном, що перебувало у податковій заставі та реалізується на цільовому аукціоні, бути нотаріально посвідчена?

  

    Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 16 січня 2004 р. № 19-32/64 стосовно нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна, що перебуває у податковій заставі, примусовий продаж активів платника податків, у тому числі об’єктів нерухомого майна, яке перебуває у податковій заставі, у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

     Згідно з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті З цього Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду (господарського суду).

     Підпунктом 10.2.1 пункту 10.2 статті 10 зазначеного Закону встановлено, що такий продаж здійснюється за кошти виключно на цільових аукціонах, які організовуються за поданням відповідного податкового органу на зазначених біржах. У тому разі, коли на території району або міста, де знаходяться активи платника податків, що продаються, відсутня товарна біржа, визначена центральним податковим органом, він організовує окремий позабіржовий аукціон.

    У разі продажу активів на позабіржовому аукціоні безпосереднім продавцем, а у випадку продажу через організації роздрібної торгівлі — комітентом виступає податковий орган, при цьому участь будь-яких посередників або агентів для організації такого продажу не дозволяється (підпункт 10.2.4 пункту 10.2 статті 10 вказаного Закону).

    Відповідно до підпункту 10.5.2 пункту 10.5 статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» такі операції не підлягають нотаріальному посвідченню.

    При цьому слід звернути увагу на те, що такі угоди і не можуть бути посвідчені в нотаріальному порядку у зв’язку з відсутністю добровільної згоди власника такого майна, який у свою чергу повинен бути стороною за цим договором.

    В інших випадках реалізації нерухомого майна через товарну біржу податковим органом (наприклад, реалізація нерухомого майна, яке перейшло у власність держави згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним») угода за загальним правилом має бути укладена у письмовій нотаріальній формі.

 


Программа обучения
Карьера риэлтора
Отправить резюме
Ваш вопрос
Законодательство
Карта Мариуполя
Доска объявлений
Кредитный калькулятор

Обзор рынка недвижимости Киева
[2016-08-10]

Обзор рынка недвижимости Киева


Работа агента по недвижимости
[2016-06-19]

Клиенты обратившиеся продать, купить, снять недвижимость


Риэлтора на рынке недвижимости...
[2016-06-19]

Специфика рынка недвижимости ...